Nový Nissan GT-R NISMO

Rád by som vám predstavil nový Nissan GT-R NISMO.

Ktorý toto leto vchádza do predaja.  V pred ho ženie motor v6 s objemom 3,8l  s výkonom 600k. Maximálny krútiaci moment motora je až 652Nm. Ale toto auto vás neprekvapí len motorom. Čítajte ďalej.

Karbónové výrobky

1. Veko batožinového priestoru aj  spoiler boli navrhnuté tak, aby zvýšili prítlak. Ručne vyrábaný spoiler má navyše špeciálny lak, ktorý umožňuje cítiť uhlíkové vlákna hmatom.

2. Predná maska, nárazník je navrhnutý tak aby znižoval odpor vzduchu a zvyšoval prítlak. Je vyrobený z viacerých vrstiev karbónu aby mal ideálnu váhu.

3. Z karbónu sú dokonca vyrobené aj bočné prahy, ktoré majú ako ostatné časti auta aerodynamické účely.

4. Zadný nárazník. Je špeciálne navrhnutý tak aby čo najlepšie znížil ťažisko vozidla a rovnomerne rozložil prítlak  v zadnej časti.

Interiér

V celom interiéry sa prelínajú kožené prvky s červenou farbou. Športový vzhľad dopĺňajú sedadlá recaro, ktoré ponúkajú  s karbónovým vystužením oporu v zákrutách a komfort na cestách. Prístrojový panel je tiež v karbónovom prevedení s koženými doplnkami, čo ponúka jasný prehľad parametrov.

Motor

Je jednou s najkrajších vecí na každom aute. Šesťvalec s objemom 3,8l preplňovaný dvoma turbami má maximálny krútiaci moment 652NMmKaždý motor v GT-R NISMO je ručne poskladaný jedným človekom. Na celom svete má povolenie montovať motory GT-R  len 5 ľudí.

Cena

Cena sa pohybuje podľa toho akú zvolíte výbavu, lak atď. Cena základnej výbavy Nissanu GT-R Nismo sa začína na 188 000 Eur. Takže pred tým ako budete zvažovať kúpu si pozrite nový model GT-R, ktorého cena sa začína na prijateľnejších 100 500 Eurách.

Autor: Matúš Chmeliar

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *