McLaren P1

Ekologické super auto. Veľa ľudí hovoria ako auta znečisťujú životné prostredie. No McLaren postavil auto ktoré je ekologické ale pritom aj dostatočne rýchle. A toto dokázal vďaka spojeniu elektrického a benzínového motora.

 

Motor:

Toto auto poháňa V8 s výkonom 737 koní a k tomu je elektrický s výkonom 179 koní. Tak dokopy má 916 koní. Takže keď budete chcieť ísť iba na elektriku môžete, ale keď chcete isť veľkou rýchlosťou tak elektrický motor bude vypĺňať benzínový pri preraďovaní. A s týmito dvoma motormi z 0 na 100 dá za 3 sekundy a maximálna rýchlosť je 350 kilometrov za hodinu. Tento výkon ide na zadné kolesá ktoré roztočí sedem stupňová prevodovka. Váhovo je na tom veľmi dobre váži 1395 kilogramov. A s tankovaním tiež nebudete mať problém má 82 litrovú nádrž  so spotrebou okolo 8 litrov ale tiež veľa záleží na tom ako zaobchádzate s plynom.

 

Cena:

Pri tomto aute si užijete komfortnú a pohodlnú jazdu ale ak by ste sa ho rozhodli kúpiť, tak musíte mať dosť našetrené cena tohto auta je okolo 900 000 eur.

Autor: Ján Rybár

fotky

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *