Ferrari Laferrari, elektrické super auto

Elektrické super auto

ferrari laferrari

Už raz sme písali o elektrickom super aute o McLaren P1 a tento model je súper ktorý by ho mohol strčiť do vrecka. Ale či je naozaj lepší tak to uvidíme.

 

Motor:  

Ferrari do tohto celkom ľahkého auta s váhou 1390 kilogramov dal motor V12 a k tomu elektrický motor. Benzínová V12 o objeme 6,3 litra dáva výkon neuveriteľných 800 konských síl a elektrický motor dáva 163 koní takže celkovo má toto auto 963 koní čo je o 47 koní menej ako má McLaren. Tento výkon rozbehne auto z 0 na 100 za neuveriteľné 3 sekundy. Maximálnu rýchlosť má 350 kilometrov za hodinu. Jedna z chýb tohto auta je že sa nedá vypnúť benzínový motor tak aby išiel iba elektrický,to má McLaren  jednu z výhod. Veľký motor, veľká spotreba aj keď má 95 litrovú nádrž spotreba okolo 14 litrov na sto kilometrov je celkom dosť. A o ovládateľnosť sa tiež nemusíte báť lebo pohon 4×4  celkom dosť pomáha.

Interiér:

Aj  keď je to športové auto môžete tu čakať aj kožu a jazdu si veľmi vychutnáte lebo je naozaj pohodlné. Len jedna veľká chyba oproti McLarene je cena. Laferrari stojí 1 300 000 eur a to je o 400 000 eur viac oproti McLarene.

Autor: Ján Rybár

fotky

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *