Audi R8, nestárnucí leader

Audi R8

Audi R8 je auto, ktoré musíte ako také poznať. R8 má veľmi veľa verzií. Dnes sa budeme venovať dvom a to:

Audi R8 Coupé V10 plus

Audi R8 Coupé V10 RWS

Obi dve sú skvelé. V tomto článku rozoberieme čo majú spoločné a čo  rozdielne.

Audi R8 Coupé V10 plus

Motor

Ako je z názvu zrejmé pod kapotou je natlakovaný motor V10 s výkonom 610 konských síl. Maximálna rýchlosť je 330km/hod. Z 0-100km/hod sa toto dych berúce auto dostane za 3,2 sek. Maximálny krútiaci moment je 560Nm.

Dizajn

Sami musíte uznať, že toto auto je neprehliadnuteľné. Jeho skvelý motor dopĺňa skvelý dizajn. Krásna predná maska podľa ktorej spoznáte na kilometre ďaleko typ R8.

Komfort

Rýchle ale pohodlné. Tieto slová si isto všimnete pri prezeraní interiéru. Krásne športovo vybavený, doplnený nádychom luxusu. Keď ho šoférujete máte pocit že oddychujete na mäkučkom obláčiku pred vami sa premieta krásny film.

Novinky

Za spomienku stoja napríklad svetlá vďaka, ktorým vám na ceste nič neujde. Vidieť budete do diaľky 600 metrov. Ďalej tu môžete spozorovať niekoľko inteligentných inovácií. Napríklad neustále pripojenie na internet.

 

Audi R8 Coupé V10 RWS

Tento model má o trochu väčšieho športového ducha ako predchádzajúci aj keď to na prvý pohľad nevidieť. Audi R8 Coupé V10 RWS je limitovaná edícia a vyrobili ich len 999 kusov.

Motor

Pod kapotou sa skrýva motor V10 RWS s výkonom 540 koní a maximálnou rýchlosťou  320 km/hod. Z nuly na 100 sa dostane za 3,7 sekundy. Motor uložili do stredu kvôli vyváženiu čo ponúka väčšiu rýchlosť v zákrutách. Celkový pohon sa presunul na zadné kolesá.

Dizajn

Prevláda tu viac športový ako luxusný dizajn, čo však nič nemení na pohodlí.

NOVINKY

Audi vždy myslí na pohodlie vodiča čo sa prejavilo aj na tomto tipe. Ak ste dúfali že aj toto auto prepadne bláznovstvu technických hračiek tak ste na omyle. Je tu len potrebné a zlepšujúce pohodlie.

 

fotky

fotky

Autor: Matúš Chmeliar

 

Tags:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *