ako si založiť blog? Postup, ktorému budete rozumieť.

V tomto článku vám ponúkam návod ako si založiť vlastný blog  aj keď stým nemáte žiadne skúsenosti. Vytvorte si blog kde môžete zarábať .   Či chcete blog zakladať kôli internetovému podnikaniu alebo na propagáciu vlastnej firmy . Tu sa dočítate  presný postup, ako si založiť blog, krok za krokom.

Pri zakladaní blogu potrebujete:

  • doménu
  • hosting
  • šablónu

Šablónu mám  cez  WordPress.

Doménu a hosting mám cez  Webglobe – Yegon   https://wy.sk/?dealer=58134 

S touto spoločnosťou som nad mieru spokojní.  Keď máte nijaké problémy radi vám odpovedia na všetky otázky. Pri zakladaní blogu je táto služba neoceniteľná.

Ja odporúčam zakladanie blogu cez WordPress.  Výhody, ktoré táto spoločnosť ponúka sú:

  • veľa krásnych šablón(zadarmo aj platených vďaka ktorým bude váš blog vyzerať ako od profesionála)
  • viete sa ho celkom rýchlo naučiť používať aj keď stým nemáte skúsenosti
  • dá sa ľahko optimalizovať pre vyhľadávač google
  • môžte ľahko upravovať vzhľad svojej stránky

Výber domény (https://wy.sk/?dealer=58134)

Doména je jednoducho povedané internetová adresa/názov vašej stránky.  Napríklad v mojom prípade tutto.sk.  Názov domény tutto. Koncovka domény sk.  Môžte zvoliť mnoho koncoviek: eu,com,sk,cz …

Ceny domén sa pohybujú okolo 10-15 eur. Podľa toho akú si vyberiete koncovku. Doména sa platí raz ročne.

Výber hostingu (https://wy.sk/?dealer=58134)

Hosting je úložisko na serveri kde bude váš blog stále dostupný pre vás aj čitateľov. Hosting sa platí raz mesačne.

Výber WordPress šablóny

WordPress ponúka na výber mnoho šablón. Ak nie ste náročný budú vám stačiť šablóny zadarmo kde ich máte na výber niekoľko tisíc(http://wordpress.org). Ale ak chcete  môžte zainvestovať pár desiatok eur a mať naozaj peknú šablónu.(http://themeforest.net)

Spojazdnenie blogu na  Webglobe – Yegon

Inštalácia WordPressu je veľmi jednoduchá. Spoločnosť Webglobe – Yegon má nainštalovanie WordPressu  jedným klikom. Potom si vyberte prihlasovacie meno, heslo, email a heslo cez ktoré sa budete prihlasovať do wordpressu.  Ďalej spraví automatická inštalácia všetko za vás.

Po zakúpení domény a hostingu (môže to trvať aj pár dní kvôli bankovým prevodom) sa prihláste do wy panelu, prejdite do časti CMS inštalátor a vyberte si wordpress.

Potom si vyberte meno,heslo,email a kliknite na tlačítko uložiť. Cieľovú cestu inštalácie (subdoménu a adresár) ponechajte prázdnu. Všetko urobí systém automaticky za vás.

Po inštalácii sa do WordPressu  dostanete tak že za svoju doménu do prehliadača napíšete: /wp-login.php  Napíšete napríklad vasblog.sk /wp-login.php .

Ak ste si kúpili nijakú platenú , kliknite na tlačítko nahrať tému. Ak ste si na stránke wordpress.org  našli nejakú zadarmo stačí napísať jej názov do políčka hľadať témy.

V prvom prípade stačí vybrať zakúpenú šablónu vo vašom počítači a kliknúť na Inštalovať teraz.

V druhom prípade stačí  prejsť kurzorom myši  na danú tému a stlačiť modré tlačítko inštalovať.

Hotovo. Dokončili ste vytvorenie vlastného blogu. Dúfam že dosiahne svoj cieľ zarábať blogovaním či písať o svojich zážitkoch.  Kliknete na sekciu článka potom na pridať nový.  Držím palce

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *